Това са почти всички рекламни банери, които виждаш в различни информационни сайтове, блогове, форуми, приложения и на последно място - в YouTube. Всички места, които и твоята аудитория обича и посещава редовно.
Статични или анимирани банери, които се показват на рекламни площадки най-често в новинарски и информационни сайтове и приложения за телефони.
Чрез тях можеш да:
Подходящ рекламен канал както за B2C, така и за B2B. Възможностите на дисплейната мрежа са необятни заради голямата мрежа от сайтове на всякакви тематики, с които разполага Google - от онези форуми за майки, до специализирани сайтове за строителство и блогове за технологии.
Най-голямата сила на дисплейната реклама е в ремаркетинга. Те. когато човек вече е посетил сайта ти и искаш да задържиш вниманието му към бранда в следващите седмици. Тук се забелязва най-голяма ефективност на рекламите и най-добра възвръщаемост на инвестицията в този канал.
Особено подходяща е и в първата фаза на достигане на аудиторията, когато търсим по-широка /студена/ публика.
Рекламни площадки на Google Display има в някои от най-големите новинарски и информационни сайтова, блогове и форуми в България и страните от целия свят. Част от инвентара са и YouTube и Gmail.
Опциите за позициониране са едно от основните предимства на дисплейната мрежа на Google. Можем да изберем рекламата ни да се показва не само на определени хора, но и в определени сайтове. Така тя естествено се вписва в средата на визуализиране.
Ето някои от опциите:
Можеш да избереш в коя локация да се показва рекламата ти – държава, определени градове или дори само един конкретен квартал.
Можеш да избереш демографските данни на твоя перфектен клиент. Или например да показваш различни реклами спрямо пола на клиента.
Хора близки като характеристики до най-важната ти аудитория – напр. на тези направили покупка. Достигаме ги благодарение на изкуствен интелект.
Например ако имаш магазин за телефони, можеш да избереш рекламата ти да се появява на хора, които имат изявен интерес към технологии.
С това таргетиране избираш хора, които правят проучване за покупка на даден продукт/услуга в този момент /например точно това, което предлагаш ти/.
Тук също какво при рекламите в Google Search, дневният бюджет се определя изцяло от теб. Той може да е толкова малък или голям, колкото искаш и да го променяш динамично.
Цената в Google Display се определя на базата на аукцион. Трудно може да бъде даден ориентир, защото всичко зависи от нишата и позиционирането, което гоним.
Има 3 типа на закупуване: